Kadra

Mgr Paulina Stachnik-Jaworska – dyrektor placówki

Jestem absolwentką Koszalińskiej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych. Studia pierwszego stopnia ukończyłam na kierunku: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Studia drugiego stopnia na kierunku: pedagogika resocjalizacyjna. Kolejno, poszerzyłam swoją wiedzę kończąc studia podyplomowe w kierunku: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Swoją przygodę z „Małym serduszkiem” zaczęłam w 2012 r. Wtedy już wiedziałam, że chcę poznać wszystkie tajniki tego zawodu. W dzieciach najbardziej lubię to, że to właśnie one pokazują nam jak bardzo można cieszyć się z małych rzeczy. Uwielbiam ich bezpośredniość w okazywaniu emocji, ich niespożytą energię oraz nieograniczoną wyobraźnię. Według mnie w pracy z dziećmi najważniejsze jest to, aby uczyły się jak radzić sobie samodzielnie w życiu codziennym, aby czuły się bezpieczne i kochane oraz kształtowały swoją „małą” osobowość.

Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych chłopców, dzięki którym wiem, co znaczy kochać bezwarunkowo. To oni uczą mnie elastyczności emocjonalnej, życia chwilą, doceniania prostych przyjemności. W wolnej chwili praktykuję jogę i gimnastykę, czytam „dobrą” książkę. Uwielbiam śpiewać, jeść czekoladę i pić kakao.

Krystyna Dawidowska – pielęgniarka, opiekunka dziecięca

Krystyna Dawidowska – pielęgniarka dyplomowana po Liceum Medycznym w Koszalinie. Kursy kwalifikacyjne: metodyka i technika szczepień, kurs z zakresu pielęgniarstwa środowiskowego oraz kurs doskonalący – profilaktyka małego dziecka.

Pierwszą pracę zawodową podjęłam w szpitalu na oddziale noworodków w Koszalinie. Po kilku latach tej cudownej pracy z maluszkami, przeprowadziłam się na wieś. Na stanowisku pielęgniarki środowiskowej pracowałam wiele lat. Z radością i satysfakcją niosłam pomoc pacjentom w różnym wieku, w zależności od ich potrzeb.

Zostałam wyróżniona za „Wzorową pracę w służbie zdrowia” przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Ciekawym doświadczeniem zawodowym była praca z ludźmi uzależnionymi i bezdomnymi w Darżewie.

W roku 2012 podjęłam pracę w żłobku „Małe serduszko” w oddziale przy ul. Modrzejewskiej. Od 2016 r. pracuję w oddziale tego żłobka przy ul. Odrodzenia. Prowadzę najmłodszą grupę dzieci „Serduszka”. Praca w żłobku fascynuje mnie, zajmuję się nauczaniem dzieci, pielęgnacją i wychowaniem.

Martyna Garbacka- opiekunka dziecięca

Pracę w żłobku „Małe serduszko” rozpoczęłam w lipcu 2016 r. Od zawsze lubiłam małe dzieci. Lubię spędzać z nimi czas, inicjować różnego rodzaju zabawy, opiekować się nimi. Nie mam problemu z nawiązywaniem kontaktu z dziećmi, co sprawia, że maluchy szybko nabierają do mnie zaufania. W swojej pracy staram się, żeby każdego dnia dzieci były uśmiechnięte, zadowolone, aby pod moją opieką czuły się bezpieczne, nie nudziły się i chętnie każdego ranka do nas wracały. Obdarzam je miłością i szacunkiem.

Na co dzień jestem osobą uśmiechniętą, odpowiedzialną i pełną pozytywnej energii. Praca w żłobku daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia, ponieważ robię to, co lubię i o czym od zawsze marzyłam.

W prywatnym życiu moją miłością są zwierzęta.

Dominika Kozłowska – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierunek: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Wybrałam pracę w żłobku, ponieważ opieka nad dziećmi daje mi bardzo dużo satysfakcji. Każdego dnia mam możliwość uczestniczenia w ważnym procesie kształtowania się i rozwoju młodego człowieka. Każdy dzień z dziećmi przynosi mi wiele miłych niespodzianek. Dzieci szybko i chętnie się uczą, a nasze relacje są zawsze szczere. Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna i monotonna.

Prywatnie bardzo cenię sobie dobrą książkę i filmy oparte na faktach.

Mgr Aneta Leszcz – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność: edukacja wczesnoszkolna z arteterapią.

Pracę w „Małym serduszku” rozpoczęłam w 2014 r. Obecnie pracuję w grupie „Żabki”. Zarówno na studiach jak i w trakcie pracy zawodowej zdobyłam wiele doświadczeń dotyczących pracy z dziećmi. Podejmuję też działania w kierunku wzbogacenia warsztatu pracy i zdobywania nowych doświadczeń zawodowych, uczestnicząc w szkoleniach, m.in. w 2016 r. ukończyłam szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

W przyszłości chciałabym rozwijać się w kierunku logopedii, aby skutecznie wspierać rozwój dzieci. Zamierzam również poszerzyć swoją wiedzę w zakresie języka angielskiego.

Mgr Natalia Nowak-Glińska – opiekunka dziecięca

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z resocjalizacją. Ukończenie studiów na Wydziale Edukacyjno-Filozoficznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi? Ponieważ uwielbiam dzieci. Ich uśmiech, wyraz twarzy czy płacz są zawsze szczere i prawdziwe – jest w nich magia. Dzięki nim zapominam o wszelkich codziennych troskach. To coś wspaniałego móc uczestniczyć w tak ważnym okresie kształtowania się i rozwoju młodego człowieczka. Praca ta daje mi ogromna satysfakcję. Nikt z taką szczerością nie potrafi cieszyć się życiem i kochać całym sercem, bezwarunkową i bezinteresowną miłością jak moi najmłodsi podopieczni.

Dzięki pracy w „Małym serduszku” nabrałam wiele doświadczenia w swoim zawodzie, nauczyłam się więcej marzyć i odkryłam własną, ogromną radość życia. Rozwinęłam swoją wyobraźnię, co pomaga mi dziś, także w domu przy moim synku.

Poza dziećmi kocham zapach konwalii w maju i spotkania z przyjaciółmi.

Agata Nowotczyńska – opiekunka dziecięca 

Absolwentka Studium Medycznego w Poznaniu na kierunku: opiekunka dziecięca. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na kierunku: instruktor terapii uzależnień.

Swoją współpracę ze żłobkiem „Małe serduszko” zaczęłam w lutym 2018 r.

Jestem osobą komunikatywną oraz asertywną. W pracy cenię indywidualne oraz kreatywne podejście do każdego dziecka. Czas spędzony z maluszkami sprawia mi wiele satysfakcji, czerpię z niego ogromną radość. Podczas swojej pracy staram się zapewnić dzieciom dużo ciepła i najlepsze warunki do efektywnego rozwoju poprzez ciekawe zabawy i urozmaicone zajęcia oraz dbanie o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania”. J. Korczak.

W życiu prywatnym uwielbiam podróże i gotowanie.

Olga Rosowska – opiekunka dziecięca

Praca z dziećmi jest nie tylko moim zawodem, ale przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosi mi mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami moich podopiecznych. Punktem wyjścia w moich relacjach z dziećmi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawiam poznanie indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

W pracy często bazuję na muzycznej metodzie zabaw. Celem tej metody jest ukazanie wartości muzyki, która zmniejsza stres, łagodzi strach a przede wszystkim poprawia pamięć.

Poznawanie świata oczyma małej istoty, wspólne odkrywanie nieznanych dotąd zjawisk dnia codziennego jest dla mnie przygodą, a radość z samodzielnego dziecięcego dążenia do każdego celu jest sukcesem i dla nich i dla mnie. Przy takim wsparciu  zdobywanie nowej wiedzy przychodzi zdecydowanie łatwiej.

Poza pracą uwielbiam spotykać się z przyjaciółmi, relaksować się na zajęciach jogi oraz chodzić na spacery z moim pupilem.

Kamila Majtka – opiekunka dziecięca.

Pracę w „Małym serduszku” zaczęłam w kwietniu 2016 r. Czym dla mnie jest praca z dziećmi? Ogromną pasją. Do żłobka przychodzę z uśmiechem i wracam z nim do domu. Całą radość jaką sprawia mi praca z dziećmi, przenoszę na swoich bliskich. Jestem osobą cierpliwą, do każdego dziecka podchodzę z miłością, którą one odwzajemniają swoimi uśmiechami. Uwielbiam obserwować, jak z wiekiem się rozwijają, jak się bawią i rozwiązują swoje „maleńkie” problemy. Dla mnie każde dziecko jest wyjątkowe. Dzięki tej pracy, mogę poznawać świat oczyma małego dziecka. Ich sukcesy przekładam na swoje.

Wolny czas spędzam z moją rodziną i psem. Większą część czasu poświęcam na zajęcia sportowe i pogłębianie swojej wiedzy odnośnie zdrowego żywienia.

 

Mgr Marzena Szydłowska- opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Politechniki Koszalińskiej, specjalizacja: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Odkąd pamiętam opieka oraz praca z dziećmi sprawiała mi wielką radość. Postanowiłam więc zrealizować swoje marzenie i zacząć pracę w zawodzie. Swoją współpracę ze żłobkiem „Male serduszko” zaczęłam we wrześniu 2017 r.

Każdy dzień w mojej pracy przynosi wiele niezapomnianych chwil oraz bardzo miłych niespodzianek. Praca z dziećmi uczy wyrozumiałości i cierpliwości. Ponadto bardzo lubię przeprowadzać z dziećmi zajęcia rytmiczne oraz plastyczne. Jestem osobą pogodną, życzliwą oraz zaangażowaną w swoją pracę. Każdy odwzajemniony uśmiech dziecka jest czymś najszczerszym na świecie – to właśnie najbardziej mnie motywuje oraz daje satysfakcję z wykonywanej pracy.

W prywatnym życiu kocham zwierzęta oraz uwielbiam gotować.

Magdalena Todorowska – opiekunka dziecięca

W „Małym serduszku” pracuję od 2012 r. Aby poszerzać swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi, uczestniczę w szkoleniach zawodowych, m.in. pracy z dzieckiem autystycznym. Obecnie i od zawsze opiekuję się najmłodszą grupą dzieci w oddziale przy ul. Modrzejewskiej.

Moja praca, to moja pasja. Każdego dnia na nowo odkrywam i rozwijam poprzez zabawę z maluszkami umiejętności, zainteresowania i osobowość. Swoją cierpliwością, troską, uśmiechem i wiedzą o najmłodszych podopiecznych, wspieram ich rozwój. Praca w żłobku daje mi ogromną satysfakcję, gdy dzieci i ich rodzice odwdzięczają się swoją radością, uśmiechem i zaufaniem. Jestem przekonana, że dokonałam najlepszego wyboru swojej ścieżki zawodowej.

Prywatnie jestem mamą 11-letniego syna i 8-letniej córki. Uwielbiam sport i muzykę.

Mgr Paula Kaszuba – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką pedagogiki, którą ukończyłam w Politechnice Koszalińskiej.

Pracę w „Małym serduszku” rozpoczęłam w lipcu 2018 r. Obecnie zajmuję się grupą starszaków.
Od zawsze chciałam mieć pracę, która daje satysfakcję i radość. Taką właśnie jest praca z dziećmi. Każdy dzień z nimi spędzony przynosi wiele uśmiechu, zabawy a także niespodzianek. To tutaj można stać się autorytetem, ale także wiele nauczyć się od naszych małych pociech. Każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na ciepło i zrozumienie. Na to stawiam nacisk w swojej pracy. Dzieci każdego dnia zaskakują mnie kreatywnością, dlatego też bardzo lubię przeprowadzać zajęcia plastyczne.

W życiu prywatnym stawiam na spędzanie czasu z najbliższymi, wypady rowerowe a także dobrą książkę czy podróże w nieznane miejsca.

Weronika Haraśna – opiekunka dziecięca

Pracę w „Małym serduszku” zaczęłam w lipcu 2018 r. Uwielbiam to miejsce.
Jestem osobą radosną, cierpliwą i energiczną. Zawsze chętnie służę pomocą innym.
Wybrałam pracę z dziećmi, gdyż sprawia mi ona ogromną radość i satysfakcję. Uśmiech na ich twarzy sprawia, że na sercu robi się ciepło. Cenię sobie bezpieczeństwo dzieci, pragnę, aby czuły się w żłobku jak we własnym domu.

W pracy wykorzystuję często zajęcia umuzykalniające. Uważam, że odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju małego dziecka. Śpiewam dzieciom i tańczę oraz staram się, by robiły to razem ze mną. Lubię prowadzić z dziećmi również zajęcia plastyczne, które rozwijają zdolności manualne.

W wolnym czasie lubię jeździć na rolkach, czytać książki oraz spotykać się ze znajomymi.

Paulina Marszałek – opiekunka dziecięca

Swoją przygodę ze żłobkami zaczęłam w 2013 r., kiedy to odbyłam roczny staż w żłobku publicznym. Od tego czasu chciałam pracować z dziećmi. Swoją współpracę z „Małym serduszkiem” zaczęłam w sierpniu 2018 r. Zajmuję się tutaj najmłodszą grupą podopiecznych żłobka.

Uwielbiam pracować z dziećmi, sprawia mi to dużo radości i satysfakcji. Bardzo istotne dla mnie jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci. Codziennie staram się na każdej małej buzi wywołać uśmiech. Jestem osobą pozytywną i zawsze uśmiechniętą, bardzo szybko wzbudzam zaufanie i sympatię u swoich podopiecznych. Lubię przede wszystkim przeprowadzać z dziećmi zajęcia muzyczne – taniec i śpiew.

Prywatnie uwielbiam czytać i gotować, a moją pasją są podróże.

Aleksandra Pawlak – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych, gdzie ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Pierwszą pracę w swoim zawodzie rozpoczęłam w żłobku ,,Miś”.

Moja przygoda z ,,Małym Serduszkiem” rozpoczęła się w lipcu 2019r. Od czasów technikum wiedziałam, że moim powołaniem jest praca z dziećmi. Opieka nad nimi od młodych lat jest moją pasją i daje mi dużo satysfakcji. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, bawić się z nimi, tańczyć, obserwować jak każdego dnia rozwijają się i beztrosko spędzają dzień. Każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe i to jest w nich najlepsze.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, które upewniają mnie w przekonaniu, że opieka nad dziećmi jest tym czemu chcę się poświęcić w życiu. To dzieci uczą nas najważniejszych rzeczy: bezwarunkowej miłości oraz radości z życia i każdej chwili. Jestem osobą cierpliwą, pogodną, energiczną i odpowiedzialną. Uwielbiam spędzać czas z rodziną zarówno aktywnie poza domem, jak i spokojnie w domu.

Aleksandra Obarzanek – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Politechniki Koszalińskiej. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika, specjalizacja pedagogika opiekuńczo – wychowawcza, następnie studia drugiego stopnia, specjalizacja Edukacja i Rehabilitacja Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (Oligofrenopedagogika). W czasie studiów zdobyłam także kwalifikacje w zawodzie Asystent osoby niepełnosprawnej. Odbyłam praktykę zawodową w Domu Dziecka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Następnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, dzięki czemu zdobyłam pewne doświadczenie również w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Jestem osobą cierpliwą i wyrozumiałą wobec dzieci. Empatia oraz otwartość pozwala mi na odszyfrowanie potrzeb komunikowanych przez dzieci oraz emocji, które w danej chwili im towarzyszą. Duże znaczenie ma dla mnie złapanie kontaktu z każdym dzieckiem w oparciu o zasadę indywidualizmu. Jako opiekun dostrzegam, jak istotne znaczenie ma dobór odpowiednich oddziaływań na dziecko w celu wszechstronnego rozwoju.

Praca z dziećmi daje wiele satysfakcji, a wywołanie każdego najmniejszego uśmiechu na małej buźce sprawia, że nawet pochmurny dzień można śmiało zaliczyć do udanych. Dostrzeganie postępów dokonywanych przez dzieci motywuje do dalszej pracy oraz jest źródłem satysfakcji.

Mgr Justyna Nastula – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Politechniki Koszalińskiej. Studia pierwszego stopnia ukończyłam na kierunku: pedagogika resocjalizacyjna. Studia drugiego stopnia na kierunku: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości,
uśmiechy, którymi mnie obdarowują to najlepsza nagroda za to co robię. Każdy z maluszków jest wyjątkowy i posiada różne zainteresowania oraz umiejętności, które każdego dnia odkrywam i staram się poprzez zabawę i naukę pomóc im rozwijać.

Justyna Lewandowska – pomoc opiekunki dziecięcej

Pracę w żłobku „Małe serduszko” rozpoczęłam w lutym 2020 roku . Aktualnie jestem studentą pierwszego roku w Koszalińskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych na kierunku opiekuńczo-wychowawczym. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci.

W swojej codziennej pracy z najmłodszymi staram się dbać o ich wszechstronny rozwój,uwzględniając przy tym indywidualność każdego maluszka. Dokładam wszelkich starań, by dziecko czuło się bezpieczne i kochane ,a radość i uśmiech na twarzach podopiecznych daje mi ogromną satysfakcję.

Dominika Trzcińska – opiekunka dziecięca

Nazywam się Dominika Trzcińska i jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Specjalizacja jaką ukończyłam to pedagogika opiekuńczo- wychowawcza z resocjalizacją.
Pochodzę z niedużego miasteczka Bobolice a swoją przygodę ze żłobkiem „Małe Serduszko” rozpoczęłam w bieżącym roku tuż po przeprowadzce do Koszalina. Obecnie prowadzę najstarszą grupę „Sówki”.
Pomysł, by pracować z maluchami narodził się w mojej głowie już w trakcie podjęcia studiów. Uwielbiam opiekę nad dziećmi oraz ich szczere i bezkrytyczne spojrzenie na otaczający nas świat.
Praca w żłobku daje mi ogrom satysfakcji oraz zapał do dalszego rozwoju zawodowego. Duży nacisk kładę na bezpieczeństwo podopiecznych, ale również na uczenie dzieci samodzielności i rozwijaniu ich kreatywnego myślenia poprzez zabawę. W niedalekiej przyszłości planuję ukończyć studia drugiego stopnia, które również będą związane z opieką i pracą z dziećmi.
W życiu prywatnym jestem osobą która kocha zwierzęta, gotowanie i spędzanie wolnego czas wspólnie z rodziną.

Adriana Zaleska – opiekunka dziecięca

Od kiedy pamiętam bardzo lubiłam przebywać z dziećmi i opiekować się nimi, gdyż sprawiało mi to wiele radości. Jestem osobą ciepłą, otwartą, troskliwą, co sprawia, że dobrze odnajduję się w pracy z dziećmi. Staram się dostrzegać ich potrzeby i sprawiać, aby każdy dzień ich pobytu w żłobku był dla nich wyjątkowy. Uśmiech i radość dzieci jest dla mnie inspiracją i motywacją na każdy kolejny dzień. Szybko nawiązuję pozytywny kontakt z dziećmi, gdyż poświęcam im całe serce i energię.

Paulina Turbiarz – pomoc opiekunki dziecięcej

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Planuję dalsze kształcenie w kierunku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z językiem obcym.

Pracę w żłobku „Małe serduszko” rozpoczęłam w listopadzie 2020 roku.
Od zawsze wyobrażałam sobie siebie, jako osobę pracującą z dziećmi, ponieważ sprawia mi to ogromną przyjemność. Dzięki temu każdy dzień zaczynam i kończę z uśmiechem. W pracy zawsze staram się dzielić dobrym humorem i pozytywną energią.
Jestem osobą otwartą, cierpliwą oraz odpowiedzialną, co bardzo pomaga mi w nawiązywaniu kontaktu z dziećmi, a także w zdobywaniu ich zaufania – uważam, że jest to bardzo ważna kwestia. Każdego dnia staram się, aby dzień spędzony w żłobku był dla dzieci przyjemnością oraz nową przygodą. Swój wolny czas uwielbiam spędzać przy dobrej książce lub filmie. Chętnie też wychodzę na spotkania z przyjaciółmi oraz bliskimi.

Nikola Przytulska – pomoc opiekunki dziecięcej

male-serduszko-koszalin-nikola-przytulskaNazywam się Nikola Przytulska i w tym roku kończę studia I stopnia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Politechnice Koszalińskiej. Swoją przygodę w 'Małym Serduszku’ rozpoczęłam w lutym 2021r. Dlaczego zdecydowałam się na pracę z dziećmi? Ponieważ nigdy nie jest nudna. Sprawia mi wielką radość i satysfakcję. Jestem osobą opanowaną, cierpliwą i otwartą na różne potrzeby dziecka. W pracy staram się, by każde dziecko czuło się szczęśliwe i kochane. Uwielbiam prowadzić zajęcia plastyczne i muzyczne. W niedalekiej przyszłości planuję ukończyć studia II stopnia, które również będą związane z pracą z dziećmi. Prywatnie uwielbiam spędzać czas z najbliższymi i podróżować.