Kadra

Mgr Paulina Stachnik-Jaworska – dyrektor placówki

Jestem absolwentką Koszalińskiej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych. Studia pierwszego stopnia ukończyłam na kierunku: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Studia drugiego stopnia na kierunku: pedagogika resocjalizacyjna. Kolejno, poszerzyłam swoją wiedzę kończąc studia podyplomowe w kierunku: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Swoją przygodę z „Małym serduszkiem” zaczęłam w 2012 r. Wtedy już wiedziałam, że chcę poznać wszystkie tajniki tego zawodu. W dzieciach najbardziej lubię to, że to właśnie one pokazują nam jak bardzo można cieszyć się z małych rzeczy. Uwielbiam ich bezpośredniość w okazywaniu emocji, ich niespożytą energię oraz nieograniczoną wyobraźnię. Według mnie w pracy z dziećmi najważniejsze jest to, aby uczyły się jak radzić sobie samodzielnie w życiu codziennym, aby czuły się bezpieczne i kochane oraz kształtowały swoją „małą” osobowość.

Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych chłopców, dzięki którym wiem, co znaczy kochać bezwarunkowo. To oni uczą mnie elastyczności emocjonalnej, życia chwilą, doceniania prostych przyjemności. W wolnej chwili praktykuję jogę i gimnastykę, czytam „dobrą” książkę. Uwielbiam śpiewać, jeść czekoladę i pić kakao.

Krystyna Dawidowska – pielęgniarka, opiekunka dziecięca

Krystyna Dawidowska – pielęgniarka dyplomowana po Liceum Medycznym w Koszalinie. Kursy kwalifikacyjne: metodyka i technika szczepień, kurs z zakresu pielęgniarstwa środowiskowego oraz kurs doskonalący – profilaktyka małego dziecka.

Pierwszą pracę zawodową podjęłam w szpitalu na oddziale noworodków w Koszalinie. Po kilku latach tej cudownej pracy z maluszkami, przeprowadziłam się na wieś. Na stanowisku pielęgniarki środowiskowej pracowałam wiele lat. Z radością i satysfakcją niosłam pomoc pacjentom w różnym wieku, w zależności od ich potrzeb.

Zostałam wyróżniona za „Wzorową pracę w służbie zdrowia” przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Ciekawym doświadczeniem zawodowym była praca z ludźmi uzależnionymi i bezdomnymi w Darżewie.

W roku 2012 podjęłam pracę w żłobku „Małe serduszko” w oddziale przy ul. Modrzejewskiej. Od 2016 r. pracuję w oddziale tego żłobka przy ul. Odrodzenia. Prowadzę najmłodszą grupę dzieci „Serduszka”. Praca w żłobku fascynuje mnie, zajmuję się nauczaniem dzieci, pielęgnacją i wychowaniem.

Martyna Garbacka- opiekunka dziecięca

Pracę w żłobku „Małe serduszko” rozpoczęłam w lipcu 2016 r. Od zawsze lubiłam małe dzieci. Lubię spędzać z nimi czas, inicjować różnego rodzaju zabawy, opiekować się nimi. Nie mam problemu z nawiązywaniem kontaktu z dziećmi, co sprawia, że maluchy szybko nabierają do mnie zaufania. W swojej pracy staram się, żeby każdego dnia dzieci były uśmiechnięte, zadowolone, aby pod moją opieką czuły się bezpieczne, nie nudziły się i chętnie każdego ranka do nas wracały. Obdarzam je miłością i szacunkiem.

Na co dzień jestem osobą uśmiechniętą, odpowiedzialną i pełną pozytywnej energii. Praca w żłobku daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia, ponieważ robię to, co lubię i o czym od zawsze marzyłam.

W prywatnym życiu moją miłością są zwierzęta.

Dominika Kozłowska – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierunek: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Wybrałam pracę w żłobku, ponieważ opieka nad dziećmi daje mi bardzo dużo satysfakcji. Każdego dnia mam możliwość uczestniczenia w ważnym procesie kształtowania się i rozwoju młodego człowieka. Każdy dzień z dziećmi przynosi mi wiele miłych niespodzianek. Dzieci szybko i chętnie się uczą, a nasze relacje są zawsze szczere. Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna i monotonna.

Prywatnie bardzo cenię sobie dobrą książkę i filmy oparte na faktach.

Mgr Natalia Nowak-Glińska – opiekunka dziecięca

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z resocjalizacją. Ukończenie studiów na Wydziale Edukacyjno-Filozoficznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi? Ponieważ uwielbiam dzieci. Ich uśmiech, wyraz twarzy czy płacz są zawsze szczere i prawdziwe – jest w nich magia. Dzięki nim zapominam o wszelkich codziennych troskach. To coś wspaniałego móc uczestniczyć w tak ważnym okresie kształtowania się i rozwoju młodego człowieczka. Praca ta daje mi ogromna satysfakcję. Nikt z taką szczerością nie potrafi cieszyć się życiem i kochać całym sercem, bezwarunkową i bezinteresowną miłością jak moi najmłodsi podopieczni.

Dzięki pracy w „Małym serduszku” nabrałam wiele doświadczenia w swoim zawodzie, nauczyłam się więcej marzyć i odkryłam własną, ogromną radość życia. Rozwinęłam swoją wyobraźnię, co pomaga mi dziś, także w domu przy moim synku.

Poza dziećmi kocham zapach konwalii w maju i spotkania z przyjaciółmi.

Agata Nowotczyńska – opiekunka dziecięca 

Absolwentka Studium Medycznego w Poznaniu na kierunku: opiekunka dziecięca. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na kierunku: instruktor terapii uzależnień.

Swoją współpracę ze żłobkiem „Małe serduszko” zaczęłam w lutym 2018 r.

Jestem osobą komunikatywną oraz asertywną. W pracy cenię indywidualne oraz kreatywne podejście do każdego dziecka. Czas spędzony z maluszkami sprawia mi wiele satysfakcji, czerpię z niego ogromną radość. Podczas swojej pracy staram się zapewnić dzieciom dużo ciepła i najlepsze warunki do efektywnego rozwoju poprzez ciekawe zabawy i urozmaicone zajęcia oraz dbanie o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania”. J. Korczak.

W życiu prywatnym uwielbiam podróże i gotowanie.

Olga Rutkowska – opiekunka dziecięca

Praca z dziećmi jest nie tylko moim zawodem, ale przede wszystkim pasją, która każdego dnia przynosi mi mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami moich podopiecznych. Punktem wyjścia w moich relacjach z dziećmi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawiam poznanie indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

W pracy często bazuję na muzycznej metodzie zabaw. Celem tej metody jest ukazanie wartości muzyki, która zmniejsza stres, łagodzi strach a przede wszystkim poprawia pamięć.

Poznawanie świata oczyma małej istoty, wspólne odkrywanie nieznanych dotąd zjawisk dnia codziennego jest dla mnie przygodą, a radość z samodzielnego dziecięcego dążenia do każdego celu jest sukcesem i dla nich i dla mnie. Przy takim wsparciu  zdobywanie nowej wiedzy przychodzi zdecydowanie łatwiej.

Poza pracą uwielbiam spotykać się z przyjaciółmi, relaksować się na zajęciach jogi oraz chodzić na spacery z moim pupilem.

Mgr Marzena Szydłowska- opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Politechniki Koszalińskiej, specjalizacja: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Odkąd pamiętam opieka oraz praca z dziećmi sprawiała mi wielką radość. Postanowiłam więc zrealizować swoje marzenie i zacząć pracę w zawodzie. Swoją współpracę ze żłobkiem „Male serduszko” zaczęłam we wrześniu 2017 r.

Każdy dzień w mojej pracy przynosi wiele niezapomnianych chwil oraz bardzo miłych niespodzianek. Praca z dziećmi uczy wyrozumiałości i cierpliwości. Ponadto bardzo lubię przeprowadzać z dziećmi zajęcia rytmiczne oraz plastyczne. Jestem osobą pogodną, życzliwą oraz zaangażowaną w swoją pracę. Każdy odwzajemniony uśmiech dziecka jest czymś najszczerszym na świecie – to właśnie najbardziej mnie motywuje oraz daje satysfakcję z wykonywanej pracy.

W prywatnym życiu kocham zwierzęta oraz uwielbiam gotować.

Magdalena Todorowska – opiekunka dziecięca

W „Małym serduszku” pracuję od 2012 r. Aby poszerzać swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi, uczestniczę w szkoleniach zawodowych, m.in. pracy z dzieckiem autystycznym. Obecnie i od zawsze opiekuję się najmłodszą grupą dzieci w oddziale przy ul. Modrzejewskiej.

Moja praca, to moja pasja. Każdego dnia na nowo odkrywam i rozwijam poprzez zabawę z maluszkami umiejętności, zainteresowania i osobowość. Swoją cierpliwością, troską, uśmiechem i wiedzą o najmłodszych podopiecznych, wspieram ich rozwój. Praca w żłobku daje mi ogromną satysfakcję, gdy dzieci i ich rodzice odwdzięczają się swoją radością, uśmiechem i zaufaniem. Jestem przekonana, że dokonałam najlepszego wyboru swojej ścieżki zawodowej.

Prywatnie jestem mamą 11-letniego syna i 8-letniej córki. Uwielbiam sport i muzykę.

Mgr Paula Gnacińska – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką pedagogiki, którą ukończyłam w Politechnice Koszalińskiej.

Pracę w „Małym serduszku” rozpoczęłam w lipcu 2018 r. Obecnie zajmuję się grupą starszaków.
Od zawsze chciałam mieć pracę, która daje satysfakcję i radość. Taką właśnie jest praca z dziećmi. Każdy dzień z nimi spędzony przynosi wiele uśmiechu, zabawy a także niespodzianek. To tutaj można stać się autorytetem, ale także wiele nauczyć się od naszych małych pociech. Każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na ciepło i zrozumienie. Na to stawiam nacisk w swojej pracy. Dzieci każdego dnia zaskakują mnie kreatywnością, dlatego też bardzo lubię przeprowadzać zajęcia plastyczne.

W życiu prywatnym stawiam na spędzanie czasu z najbliższymi, wypady rowerowe a także dobrą książkę czy podróże w nieznane miejsca.

Weronika Pawłowska – opiekunka dziecięca

Pracę w „Małym serduszku” zaczęłam w lipcu 2018 r. Uwielbiam to miejsce.
Jestem osobą radosną, cierpliwą i energiczną. Zawsze chętnie służę pomocą innym.
Wybrałam pracę z dziećmi, gdyż sprawia mi ona ogromną radość i satysfakcję. Uśmiech na ich twarzy sprawia, że na sercu robi się ciepło. Cenię sobie bezpieczeństwo dzieci, pragnę, aby czuły się w żłobku jak we własnym domu.

W pracy wykorzystuję często zajęcia umuzykalniające. Uważam, że odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju małego dziecka. Śpiewam dzieciom i tańczę oraz staram się, by robiły to razem ze mną. Lubię prowadzić z dziećmi również zajęcia plastyczne, które rozwijają zdolności manualne.

W wolnym czasie lubię jeździć na rolkach, czytać książki oraz spotykać się ze znajomymi.

Paulina Marszałek – opiekunka dziecięca

Swoją przygodę ze żłobkami zaczęłam w 2013 r., kiedy to odbyłam roczny staż w żłobku publicznym. Od tego czasu chciałam pracować z dziećmi. Swoją współpracę z „Małym serduszkiem” zaczęłam w sierpniu 2018 r. Zajmuję się tutaj najmłodszą grupą podopiecznych żłobka.

Uwielbiam pracować z dziećmi, sprawia mi to dużo radości i satysfakcji. Bardzo istotne dla mnie jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci. Codziennie staram się na każdej małej buzi wywołać uśmiech. Jestem osobą pozytywną i zawsze uśmiechniętą, bardzo szybko wzbudzam zaufanie i sympatię u swoich podopiecznych. Lubię przede wszystkim przeprowadzać z dziećmi zajęcia muzyczne – taniec i śpiew.

Prywatnie uwielbiam czytać i gotować, a moją pasją są podróże.

Mgr Justyna Koziarska – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Politechniki Koszalińskiej. Studia pierwszego stopnia ukończyłam na kierunku: pedagogika resocjalizacyjna. Studia drugiego stopnia na kierunku: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości,
uśmiechy, którymi mnie obdarowują to najlepsza nagroda za to co robię. Każdy z maluszków jest wyjątkowy i posiada różne zainteresowania oraz umiejętności, które każdego dnia odkrywam i staram się poprzez zabawę i naukę pomóc im rozwijać.

 

11 lat mieszkałam w Londynie, gdzie ukończyłam Brendside High School, charytatywnie pomagałam przy opiece nad dziećmi niepełnosprawnymi. Odkąd pamiętam dzieci to mój świat, mimo młodego wieku zawsze lubiłam kontakt z nimi, uwielbiam spędzać z dziećmi czas, patrzeć jak się śmieją, bawią. Dzięki pracy w żłobku zdobywam nowe doświadczenia, obowiązki, poznaję jeszcze więcej potrzeb dzieci i pogłębiam relacje z nimi. Zawsze ich dobro jest na pierwszym miejscu a opieka nad nimi to wielka radość jak i odpowiedzialność, którą traktuję bardzo poważnie.

 

Mgr Natalia Błońska – opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Akademii Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Studia pierwszego stopnia skończyłam na kierunku: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Studia drugiego stopnia na kierunku: psychopedagogika z profilaktyką społeczną.

Doświadczenie z dziećmi zdobywałam na praktykach w szkole i w przedszkolu, a także pracując jako nauczyciel przedszkola. Uwielbiam dzieci i zawsze marzyłam o pracy związanej z opieką nad maluszkami. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Każdy, nawet najmniejszy postęp dziecka traktuje jako swój wielki sukces.  Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci z którymi spędzam każdą wolną chwilę.  

 

Kamila Zawadzińska – pomoc opiekunki dziecięcej

Wybrałam pracę w żłobku, ponieważ czas spędzony z małymi dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Bardzo lubię dzieci, a przez to i swoją pracę. Na co dzień jestem osobą uśmiechniętą, odpowiedzialną, łatwo nawiązuję relacje z dziećmi. W maluchach urzeka mnie ich bezinteresowna miłość i okazywana wdzięczność. To zaszczyt pomagać im, wspólnie się z nimi bawić, a przede wszystkim zasłużyć na ich akceptację. Uśmiech na twarzy dziecka to dla mnie największa nagroda. 
W wolnych chwilach lubię gotować, czytać książki i spędzać czas ze swoją rodziną. 

 

Wioletta Malinowska – opiekunka dziecięca

Pracę w żłobku „Małe serduszko” rozpoczęłam w listopadzie 2022 r.
Od zawsze lubiłam małe dzieci. Lubię spędzać z nimi czas, inicjować różnego rodzaju zabawy, opiekować się nimi.
Nie mam problemu z nawiązywaniem kontaktu z podopiecznymi, co sprawia, że maluchy szybko nabierają do mnie zaufania. Każdy dzień z dziećmi przynosi mi wiele nowych niespodzianek. Dzieci szybko i chętnie się uczą a nasze relacje są szczere. Praca z nimi nigdy nie jest nudna i monotonna.
Jestem osobą uśmiechniętą i zwariowaną. Prywatnie bardzo lubię czytać książki, jeździć na rowerze, spędzać czas na łonie natury, a wieczorami lubię obejrzeć „dobry” film.