Jak ubierać dziecko do żłobka?

Rodzicom zależy, aby dziecko w żłobku czuło się przede wszystkim komfortowo i bezpiecznie. Jednym ze sposobów jak to zapewnić i który leży w gestii mamy i taty, jest odpowiednie ubranie malucha. Od tego zależy jego swoboda ruchu, to, że nie zmarznie, ani nie przegrzeje się oraz to, że opiekunce będzie łatwiej zająć się dzieckiem. Dzisiaj na rynku mamy wysyp ubrań dla dzieci w tym wieku, które wybrać?

Ubranko do żłobka – na co zwrócić uwagę?

Rozpoczęcie nowego okresu w życiu dziecka to stres dla rodziny, maluchy na szczęście szybko adaptują się do nowych okoliczności. Zadaniem rodziców jest przygotować odpowiednią wyprawkę, w której obok pieluszek, chusteczek i akcesoriów należy uwzględnić ubrania i buty. Szukając idealnego stroju dla malucha, przede wszystkim należy dostosować go do panującej aktualnie pory roku. Przygodę z placówką dziecko zaczyna zazwyczaj od jesieni, która stanowi wyzwanie, gdyż ciepłe dni przeplatają się z chłodniejszymi.

Stroje nie powinny krępować ruchów malucha, który będzie cały czas w ruchu. Należy zwrócić uwagę na krój stroju oraz materiał, z jakiego został wykonany, im bardziej elastyczny, tym lepiej, ale powinien być również bezpieczny dla skóry dziecka. Ubranka powinno się łatwo zakładać i zdejmować, czyli powinny mieć wygodne napy zatrzaskowe, ekspresy i rozpinania. Lepiej zapomnieć o paskach, troczkach i zaciąganych sznureczkach, które zajmują czas i budują frustrację dziecka.

Jakie elementy odzieży muszą koniecznie znaleźć się w wyprawce?

Jedną z podstaw są wygodne spodenki lub spódniczka z regulacją, lub gumką w pasie, które nie spadną z pupy dziecka podczas najbardziej szalonych zabaw. Alternatywą są dresy składające się ze spodni oraz z bluz, które można nałożyć na bodziaka, gdy zrobi się chłodniej i zdjąć bez konieczności zmiany stroju, gdy zrobi się cieplej. Koniecznie należy zaopatrzyć się w bieliznę dziecięcą, jak koszulki, body, rajstopy. Uzupełnieniem są bluzeczki czy sukienki, które szybko i łatwo założyć i zdjąć oraz buty z twardszą, antypoślizgową podeszwą.